Új kihívások előtt a versenyzői létszámát megtriplázó Magyar TáncSport Szakszövetség
Készült2021-08-26
Új kihívások előtt a versenyzői létszámát megtriplázó Magyar TáncSport Szakszövetség
Új kihívások előtt a versenyzői létszámát megtriplázó Magyar TáncSport Szakszövetség
Egy hónap múlva az év legrangosabb eseményére készül a Magyar TáncSport Szakszövetség (MTáSZ). Szeptember 25-én és 26-án ugyanis megrendezik a TáncSport Magyar Bajnokságot, amelynek helyszíne a szombathelyi Agora–Művelődési és Sportház. A nemzetközi esemény otthont ad a Magyar Bajnokságon túl a WDSF Senior I. Tíztánc Világbajnokságnak, valamint a Hungarian Dance Opennek is. A pandémia miatt a Szombathelyi Önkormányzat, valamint a Magyar TáncSport Szakszövetség tavaly sajnos nem tudta megrendezni az 54. Savaria Táncversenyt, így idén minden eddiginél fergetegesebb és színvonalasabb táncsportversenyre várják az érdeklődőket nem csak hazánkból, hanem a világ minden pontjáról.
Zsámboki Marcell, az MTáSZ elnöke elmondta, huszonkét kategóriában avatnak magyar bajnokot. „A kétnapos esemény kétségkívül legrangosabb eseménye a WDSF Tíztánc Világbajnokság lesz, melyre több hazai versenyző is kvalifikálta már magát, többek között a Szánthó Péter, Juhász Szánthó Szilvia – a szombathelyi Claudius Táncsport Egyesületet képviselő – háromszoros világbajnoki döntős páros is.” – nyilatkozta az elnök hozzátéve: a Magyar TáncSport Szakszövetség a pandémiás időszakot igyekezett arra is felhasználni, hogy a 2019-ben megalapított autentikus- modern és divattánc szakágának, valamint annak minden szakterületének és a NOB által a 2024-es párizsi olimpia műsorszámára felvett break szakterület szabályzataival, valamint tagszervezeti csatlakozásaival is foglalkozzon.
„Örömünkre szolgál, hogy tagszervezeti létszámunk mintegy negyven taggal, versenyzői létszámunk pedig – az új szakterületeknek is köszönhetően – 2900-ról mintegy 8700-ra emelkedjen. Ez óriási fejlődés és óriási kihívás is egyben. Ehhez az infrastrukturális és humán erőforrásainkat is hozzá kellett igazítanunk. Egy kis szakszövetségből pillanatok alatt egy komoly, több szakágat és olimpiai sportágat is működtető nagy szakszövetség lettünk. Ennek kapcsán sajnos a problémákról is beszélnünk kell, hisz óriási ellenállás volt/van az új táncsport szakterületek elfogadásával, a 36 évvel ezelőtt megalapított, akkor még csak versenytánccal foglalkozó tagszervezeteink részéről. Nem sikerül két éve alapszabályt módosítanunk, így sajnos a sportágfejlesztési stratégiában megfogalmazott céljainkat egyelőre nem tudjuk megvalósítani” – számolt be Zsámboki Marcell.
„Bár pénzügyileg az elmúlt három évben sikerült biztos lábakra állítani a szakszövetséget, azonban egy belső tagszervezeti ellenállás bontakozott ki, mely nem tudja elfogadni a törvényes működés betartását és betartatását sem. Igyekszünk minden esetben a jog adta lehetőségekkel működtetni a szakszövetséget, azonban minden tagszervezetünknek meg kell értenie azt, hogy döntéseikkel nem veszélyeztethetik az MTáSZ feladat- és célrendszerének elérését, működéséhez és működtetéséhez korlátokat nem szabhatnak, állami pénzügyi támogatások kifizetését nem veszélyeztethetik. Őszintén remélem, hogy a szeptember 16-án megtartandó közgyűlésünkön a táncsport és a versenyző sportolók érdekei kerülnek majd előtérbe, egyben tisztán szakmai kérdésekben kell már csak ’új csatákat megvívnunk’.” – tette hozzá a sportvezető.
A korábbi magyar bajnok a jövővel kapcsolatban megjegyezte: az MTáSZ sportágfejlesztési stratégiája egy perspektívikusan és dinamikusan fejlődő szakszövetséget vízionál, amely a két éve elindított versenytánc utánpótlás és válogatott keret versenyzőinek megerősítését tűzte ki célul. Tovább erősíti az akrobatikus rock and roll szakág működését, megteremti az autentikus- modern és divattánc, valamint a break olimpiai szakág versenyrendszerének stabil alapjait, önálló szakszövetségi edzőképzést indít el, valamint erősíti nemzetközi kapcsolatrendszerét is. „Mindehhez a szövetségünk a WDSF-hez (Nemzetközi Táncsport Szövetség) fűződő sportszakmai irányait is határozottan kijelöli, egyben Európa- és világversenyek rendezésére ad be pályázatokat. Célunk, hogy a Világjátékokra mindhárom szakág versenyzői kvalifikációt szerezzenek, a break szakterület pedig - úgy mint a 2018-as Ifjúsági Nyári Olimpiai Játékokon is – a Magyar TáncSport Szakszövetség első olimpiai részvételével hozzon dicsőséget a magyar (tánc)sportnak.” – hangsúlyozta Zsámboki Marcell.
További híreink
Az IWGA bejelentette a Sportolói Bizottság választási folyamatát
Készült2024-12-16
Megtartotta az év utolsó elnökségi ülését az NVESZ
Készült2024-12-11
NVESZ-gála a 2025-ös Világjátékok jegyében
Készült2024-12-03
TWG 2025 – Megtartotta első sportolói tájékoztatóját az NVESZ
Készült2024-11-15
A Világjátékok 2025: Gálaünnepség a Magyar Csapat tiszteletére
Készült2024-11-13
Lábtenisz-vb - Érmekért hazai közönség előtt
Készült2024-11-07
Új együttműködési megállapodásokat írt alá az IWGA
Készült2024-11-05