Lazio–Olympiakosz? Ez már Teqball jelene!

Készült2025-04-08

Lazio–Olympiakosz? Ez már Teqball jelene!

Újabb, történelmi mérföldkőhöz érkezett a Teqball. A hungarikum sportág második EU Teq Játékok versenyének Róma adott otthont április 5 és 6 között. A rangos tornán olyan ikonikus multisport klubok vettek részt, mint a görög óriás, Olympiakosz, a világ legnagyobb multisport egyesülete, az olasz Lazio, Dánia egyik legismertebb csapata, az Aalborg, a legsikeresebb bolgár multisportalakulat, a Levszki Szófia, az egyik legpatinásabb holland csapat, a Feyenoord, valamint a Hask Mladost Zagreb Horvátországból.

Immáron második alkalommal rendezték meg a Nemzetközi Teqball Szövetség (FITEQ) és az Európai Multisport Klubok Szövetsége (EMCA) közötti partnerség részeként az EU Teq Játékokat, az Európai Unió támogatásával. A kétnapos esemény során 24 tehetséges játékos mérte össze tudását, mind az öt kategóriában (férfi és női egyéni, valamint férfi és női, és vegyespáros). A hat csapat játékosai saját nevelésű sportolók és pár hónapja kezdtek el intenzíven foglalkozni a Teqballal. A rendezvény célja nemcsak a sportág népszerűsítése, hanem az európai sportklubok közötti kapcsolatok erősítése is volt.

A versenyt a Lazio csapata dominálta: mind az öt kategóriában aranyérmet szereztek, amely példátlan eredmény az EU Teq Játékok rövid történetében. A horvát Mladost vegyes párosa bronzérmet nyert, míg a bolgár Galena Mileva női egyéni szereplése is kiemelkedő volt.

A FITEQ és az EMCA együttműködése új szintre emelte a sportágat – nemcsak a sportolók, hanem az edzők, játékvezetők és klubok számára is bővülnek a képzési és versenyzési lehetőségek. Az esemény bizonyította, hogy a Teqball egyre jelentősebb szerepet tölt be a globális sporttérképen, és hogy a sportág európai bázisa folyamatosan erősödik. Emellett, a Borsányi Gábor, Huszár Viktor és Gattyán György által létrehozott sportág az elmúlt években Ázsiában nyer egyre nagyobb teret, amit jól mutat, hogy 2024-ben Vietnám, míg 2023-ban Thaiföld adott otthont a világbajnokságnak, valamint Kínában létrejött a Teqball első, nemzetközi kutatóközpontja és 2025-ben, öt alkalommal rendeznek nagy tornát az országban.

A FITEQ célja létrehozni egy új ligát, ahol ismert klubokat képviselve saját nevelésű vagy már tapasztalt Teqball játékosok mérnék össze tudásokat, így megszólítva akár a Lazio vagy itthon az FTC híveit. 

Forrás: FITEQ/ Béla Müller